Догляд за волоссям: як зробити локони красивими і здоровими

Як доглядати за волоссям, щоб зберегти їх природну силу і захистити від руйнівних факторів зовнішнього середовища? Догляд за шкірою голови і локонами є важливою складовою не тільки краси, але і здоров'я всього організму. Процедура вимагає послідовності і регулярності.

Правильний догляд за волоссям передбачає грамотний підбір засобів гігієни: шампунів, масок, бальзамів, кондиціонерів. Локони необхідно не тільки мити, але і зволожувати, насичувати корисними мікроелементами, щоб запобігти ослаблення і випадання.

Перш ніж застосовувати поради по догляду за волоссям, необхідно точно визначити свій тип локонів, яких всього чотири:

  • нормальному волоссю притаманний здоровий природний блиск, вони об'ємні, пишні, добре розчісується, не надто швидко забруднюються. Допускається незначна сухість кінчиків, що завжди можна вирішити за допомогою ножиць;
  • сухе волосся - тьмяні, тонкі і дуже повільно ростуть. Мити їх можна раз в тиждень, оскільки вони повільно жирніє біля коріння. Такому типу протипоказаний активний ультрафіолет, тому влітку необхідний особливий догляд за сухим волоссям;
  • жирним волоссям характерна жирність - локони стають сальними біля коріння буквально на наступний день після миття. Це не проблемні, а абсолютно здорове волосся з індивідуальною фізіологією. Активна вироблення підшкірного жиру в області голови викликає швидке забруднення локонів. Взимку мити голову доведеться буквально щодня, якщо не застосовувати спеціальну уходовую косметику;
  • змішаний тип - найбільш поширений, головною особливістю якого є сухість (і часто ламкість) кінчиків і жирність біля коріння. Кінці відрізняються шаруватою структурою, лусочки волосків завжди підняті. Такі локони потребують особливого догляду цілий рік.

Крім основних типів, виділяють додаткові. Трихологи розрізняються також волосся штучно освітлені, кучеряві, кучеряве, жорсткі, тонкі пошкоджені, пофарбовані, штучно змінені за формою.

Як правильно доглядати за волоссям конкретного типу

Необхідний догляд не лише за волоссям, але і шкірою голови, оскільки тип локонів багато в чому залежить від стану шкіри. Розрізняють види епідермісу:

  • сухий (недостатнє вироблення себума);
  • жирний (надмірно активне вироблення підшкірного жиру);
  • чутливий (схильний до подразнень і алергічних реакцій);
  • нормальний (нормальне функціонування сальних залоз).

Як поліпшити стан волосся? Необхідно дотримуватися правил догляду з урахуванням індивідуальної особливості локонів. Шампунь, який підходить жирним пасмам, протипоказаний сухим, і навпаки.
Сухе волосся потребують довгостроковому зволоженні, а також стабілізації гідроліпідного шару, тому поліпшення стану сухого волосся можливо тільки із застосуванням зволожуючих шампунів. Ідеальними є склади на натуральних рослинних витяжках і екстрактах. Вже після декількох використань, лущення шкіри помітно знизиться, волосся стане об'ємним і пружними в прикореневій області.
Як поліпшити жирне волосся? Шкіра даного типу потребує не просто в підсушуванні, а в стабілізації процесу вироблення себума. Догляду кошти, що сприяють нормалізації функцій сальних залоз, умовно називаються себорегулирующими. В результаті постійного застосування, забруднення коренів істотно сповільнюється, локони довше зберігають чистоту і обсяг. Табу - зволожуючі, живильні Догляду кошти, а також шампуні і маски, що додають об'єм.

Люди з чутливою шкірою потребують особливих засобах гігієни голови. Ефективний догляд за такими волоссям неодмінно дасть позитивний результат: зникне лупа, пропаде свербіж, вас не будуть турбувати почервоніння, але за умови, що ви будете користуватися заспокійливими, терапевтичними складами. Доглядайте за волоссям за допомогою косметики для чутливої ​​шкіри.
Для нормального типу волосся підійдуть універсальні Догляду кошти. Якщо використовувати тільки поживні склади - локони будуть швидко забруднюватися, і навпаки: активне застосування шампунів для жирного волосся може привести до сухості пасом. Необхідно дотримуватися балансу.
Сучасний догляд за волоссям заснований на індивідуальності, тому вибирайте уходовую косметику вузького цільового призначення: для забарвлених і штучно завитого пасом - безсульфатную; для профілактики себореї - шампунь проти лупи; для тонких, ламких волосся - проти випадіння.

Покроковий догляд за волоссям в домашніх умовах

Як поліпшити якість волосся без відвідування професійного салону? Існує маса засобів для домашнього застосування: шампуні, бальзами, сироватки, маски.
Але тільки використовувати гарну уходовую косметику - мало. Необхідно дотримуватися графіка миття голови, дотримуватися сезонності в аспектах харчування локонів і захисту від УФ-променів, знати, якою водою краще мити волосся і багато іншого. Отже, нижче - правильний догляд за волоссям по пунктам.
1. Щоб запобігти швидке засолювання коренів, необхідно мити голову не гарячою, а теплою водою.
2. Для зміцнення цибулин, шкіру голови необхідно акуратно емульгувати, щоб активізувати кровообіг в епідермісі.
3. Використовуйте шампунь з урахуванням індивідуальних особливостей волосся. Краще - професійний (серед культових брендів - продукція «Лакме»).
 4 Після миття, волосся необхідно зміцнювати, підживлювати, зволожувати (в залежності від потреби). Зробити локони слухняними допоможуть спеціальні кондиціонери.
 5 Щоб маска повністю розкрила свою дію, наносите її на трохи вологе чисте волосся і витримуйте 15-20 хвилин. Використовувати маски необхідно раз на 3-4 миття, оскільки вони володіють накопичувальним ефектом.
6 Після миття, волосся не слід ретельно витирати рушником - це руйнує їх оболонку і викликає роздратування шкіри.
7 У літню пору краще відмовитися від сушки волосся феном і застосування агресивних, що склеюють стайлінгу. Відкласти на осінь слід і фарбування.
8 Холод викликає гострі стресові реакції, тому взимку необхідно використовувати уходовую косметику проти випадіння локонів.
9 Трихологи рекомендують миття голови, в середньому, два рази на тиждень, в залежності від інтенсивності забруднення і індивідуальних особливостей волосся.
10 Мити волосся шампунем необхідно двічі: перший - для ретельного вимивання з пір основного надлишку жиру, мікропилу, залишків стайлінгу, а другий - для зняття залишився забруднення.

Як стежити за волоссям за допомогою професійних засобів Lakme

Яким повинен бути догляд за шкірою і волоссям? Комплексним! Іспанський бренд «Лакме» представляє шампунь відновлює дії для ослаблених, пошкоджених локонів. Тeknia Deep Сare - це м'яке послідовне очищення без деформації волосяного стрижня. Живильні речовини і мікроелементи сприяють стабілізації гідробалансу клітин. Вже після першого застосування шампуню, локони стають еластичними, м'якими, набувають природний блиск.
Для ламких, сухих і ослабленого волосся компанія Lakme підготувала кондиціонер Тeknia Deep Сare. Догляду засіб зволожує пасма і робить їх максимально слухняними для розчісування. Кондиціонер має легку консистенцію, а тому може використовуватися щодня. В основі формули лежить комплекс WAA, що включає амінокислоти рослинного походження. Харчування відбувається зсередини, і ефект помітний вже з першого застосування. В склад не входять мінеральні масла, парабени і PEG - тільки натуральні інгредієнти.
В повний догляд за пошкодженими, сухим волоссям слід включити маску Тeknia Deep Сare Еreatment. Завдяки унікальній біоформуле, волосяний стрижень повністю обволікається і покривається захисним шаром. Можна використовувати для захисту від УФ-променів. У складі маски - активні органічні компоненти.
Дізнатися все необхідне для догляду за волоссям за допомогою засобів «Лакме» ви можете у нашого менеджера - просто зателефонуйте йому!